ВІТАЮ ВСІХ, МОЇ МАЛЯТКА, ЛЮБІ ХЛОПЧИКИ Й ДІВЧАТКА! ВСІМ ХОРОШОГО ВЕСНЯНОГО НАСТРОЮ.
ЯДС
НОВА ТЕМА "НАВІЩО ПОТРІБНІ МУЗЕЇ".
Уважно розгляньте малюнки на сторінці 20 підручника, опишіть їх і виконайте усно завдання, подані під малюнком.
СЛОВНИЧОК:
_ експонат - предмет виставлений для огляду в музеї або на виставці;
- музей - заклад, який збирає та вивчає, експонує та зберігає пам'ятки матеріальної та духовної культури, природничо - наукові колекції тощо.
Уважно дивіться відеоурок, слухайте вчителя та запам'ятовуйте важливу інформацію:
- Що таке музей?
- Які види музеїв існують?
- Хто такий екскурсовод?
- Де в Україні знаходиться найбільший за площею музей під відкритим небом?
Пропоную цікаву подорож до незвичайного музею ПИСАНКИ:
Опрацюй сторінку 21 підручника, добре запам'ятай, як потрібно поводити себе в музеї. Виконай практично завдання 2. ( Якщо зошит з тобою, попрацюй на сторінці відповідно до нашої теми.)
МАТЕМАТИКА
УСНИЙ РАХУНОК:
15 тістечок розклали в коробки по 5 в кожну. Скільки вийшло коробок?
Крашанка або ще її називають галунка
Традиційна технологія виготовлення крашанки є найпростішою з усіх. Вона не потребує використання воску, спеціальних фарб чи писачка. Найпростіший спосіб для отримання крашанок – варити яйце у лушпинні цибулі. Так, крашанки отримають жовто-коричневий колір.
• Рожевий колір буде з соку буряку;
• Світло-синій – з ягоди чорниці;
• Жовтий – з куркуми;
• Зелений – з кропиви;
• Чорний або коричневий – з оболонки волоських горіхів;
Крапанка
Традиційна технологія виготовлення крапанки теж є простою.
Для виготовлення крапанки писачком закрапують лише місця, що повинні залишитися незафарбованими. Теж можна капати віск безпосередньо свічкою або використовувати підручні матеріали (канцелярську кнопку, булавку).
Потім яйце занурюють у найсвітлішу фарбу, знову капають віск. Таким чином роблять плямки від найсвітлішого до найтемнішого. Після всіх кольорів знімають віск, нагріваючи яйце над свічкою.
Дряпанка
Технологія виготовлення дряпанки не складна, але займає багато часу.
Цікава тим, що її можна зробити за відсутності писачка. Для її виготовлення яйце фарбують темним барвником. Олівцем наносять орнамент. Після цього гострим предметом (голкою чи цвяхом) продряпують намальований орнамент.
«Найскладніше в дряпанці – це дочекатись кінцевого результату, адже цей процес потрібно виконувати терпляче та не поспішаючи», – каже художниця.
Писанка
Такий вид великоднього яйця можна вважати найскладнішим, адже процес написання є довгим, вимагає терпіння та зосередженості.
Для того, щоб почати роботу, потрібно підготувати: яйце (рекомендовано біле), свічку, натуральний віск, писачок, оцет, барвники.
Спершу потрібно підготувати яйце – знежирити його за допомогою оцету. Потім нанести рисунок простим олівцем. За допомогою писачка та натурального воску покриваємо ті місця, які хочемо захистити від фарби. Поступово, від найсвітлішого до найтемнішого, промальовуємо всі елементи та фрагменти. Після того знімаємо віск, нагріваючи яйце над свічкою.
Немає коментарів:
Дописати коментар