субота, 21 січня 2017 р.

                                                 22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
                  22-го січня 1919 року на Софійському майдані Києва у присутності усього керівництва УНР, представницької депутації ЗУНР, делегатів Трудового конгресу, духовенства, військової старшини, іноземних дипломатів, великої кількості люду було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: “Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.
                                       

 
                                                                          

середа, 18 січня 2017 р.

                                                                  


                                                          19 СІЧНЯ - ВОДОХРЕЩЕННЯ
  
Це свято, що відзначається 19 січня, має й іншу назву — Богоявлення. Може виникнути закономірне запитання: чому Богоявленням названий не день народження Ісуса Христа, а саме цей день. Відповідь проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду.
На відміну від багатьох інших свят, що поєднали традиції народні й церковні, це суто християнське свято, воно прийшло до нас із запровадженням християнства.
Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.
                                                                     

середа, 11 січня 2017 р.

                             13 СІЧНЯ - ДЕНЬ  МАЛАНКИ

                                    За старих часів вважалося, що в новорічну ніч (по старому стилю) сходяться сонце і місяць, і це є початком всього нового, зокрема — Нового року.
У наших предків Меланка (день святої Меланії відмічається 13 січня) символізувала місяць, а Василь (день якого святкується 14 січня) був символом сонця. Вважалося, що в цю ніч Меланка вийшла заміж за Василя.
Під час Щедрої вечері накривають багатий стіл (щедрий вечір), де переважають м'ясні страви. Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Випікають і спеціальні хліби - «Маланку» та «Василя».
Назва свята походить від святої Меланії, день якої припадає на 13 січня (31. 12. — за ст. стилем). Дослідники української новорічної обрядовості вважають, що християнська свята Меланія замінила більш давній образ богині Макоші (Мокош). Богиня Мокош увійшла до пантеону найважливіших язичницьких богів Київської Русі, ідоли яких Володимир встановив на горі. Вона була покровителькою жінок, допомагала породіллям під час пологів, сприяла в жіночих справах - особливо прядінні. Вважалася також богинею дощу, сестрою Сонця.
Зазвичай маланкування розпочинається з появою першої зорі.
Маланка зі свитою не оминає жодної хати. Біля кожної співає щедрівку, вітає господарів з Новим роком та бажає їм усіляких гараздів.         

                                                    

     

                                                          

пʼятниця, 6 січня 2017 р.


                      7 СІЧНЯ - РІЗДВО ХРИСТОВЕ


Свято Різдва Христового відзначають 25 грудня (католики), 7 січня (православні) християни і відносять його до числа головних, найважливіших свят. На Русі його стали відзначати в X столітті практично одночасно з проникненням сюди християнства.
Природно, що за часом він практично злився з зимовим давньослов'янським святом, святками, які святкувалися з кінця грудня і весь перший тиждень січня.                                                                              




вівторок, 3 січня 2017 р.

                                                                 3 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОЛОМИНКИ
                                                                           
                                                      
                                                                             Соломинка - це пристосування у вигляді трубочки, призначене для втягування будь-яких напоїв в рот, з метою подальшого проковтування.